Warning: get_current_user() has been disabled for security reasons in /home/agricada/public_html/wp-content/plugins/foobox-image-lightbox/freemius/includes/class-fs-logger.php on line 89
جلسه هیات هفت نفره واگذاری اراضی با حضور آیت الله خاتمی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان – 97/10/02 – پایگاه اطلاع رسانی کاداستر و رفع تداخلات استان زنجان

جلسه هیات هفت نفره واگذاری اراضی با حضور آیت الله خاتمی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان – ۹۷/۱۰/۰۲

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، جلسه هیات هفت نفره واگذاری اراضی با حضور آیت الله خاتمی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان روز یکشنبه ۲ دی ماه جاری در سالن جلسات امور اراضی برگزار شد.
آیت الله خاتمی در این جلسه لزوم حفاظت و بهره بردای صحیح از اراضی کشاورزی و منابع آب و خاک را مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: این منابع و ثروت خدادادی تامین کننده امنیت غذایی بشر است و باید امانتدار خوبی برای نسل های آینده باشیم.
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان نیز در این جلسه، واگذاری اراضی، اجرای طرح های کاداستر و رفع تداخلات را از وظایف و مسولیت های مدیریت امور اراضی برشمرد و تصریح کرد: استان زنجان دارای یک هزار و ۱۹۸ پلاک با سطح ۲ میلیون و ۲۱۶ هزار و ۱۰۶ هکتار است که حدود یک میلیون و ۱۶۹ هزار هکتار از این سطح اراضی کشاورزی و حدود یک میلیون و ۴۶ هزار هکتار مابقی اراضی غیر کشاورزی را شامل می شود.
دکتر حسین جعفری افزود:از سال ۹۵تاکنون با شروع پروژه رفع تداخلات در استان زنجان ۵۲ پروژه با سطح ۱۳۸ هزار و ۵۴۵ هکتار در کمیسیون رفع تداخلات مطرح و مورد بررسی قرار گرفته است که از این سطح ۷۵ هزار و ۸۴۵ هکتار مربوط به اراضی ملی و ۶۲ هزار و ۷۰۰ هکتار مربوط به اراضی غیر ملی بوده است.
وی خاطرنشان کرد: پس از بررسی این تعداد پرونده در کمیسیون نهایتا ۸ هزار و ۷۸۸ هکتار به سطح اراضی غیر ملی افزوده شده است به طوری که پس از بررسی ها ۷۳ هزار و ۳۱۸ هکتار به عنوان اراضی غیر ملی و ۶۵ هزار و ۲۲۷ هکتار به عنوان اراضی ملی ثبت شده است.
دکتر جعفری با اشاره به اینکه در حال حاضر پروژه رفع تداخلات در سطح ۳۳۷ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان زنجان در حال اجراست که ۳۷درصد اراضی را شامل می شود، بیان داشت:این سطح در صورت همکاری ادارات عضو کمیسیون تا پایان سال ۹۸ نهایی خواهد شد.
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان ادامه داد: پروژه کاداستر نیز هم اکنون در سطح ۲۷۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان در حال اجراست.
دکتر جعفری با بیان اینکه با اجرای پروژه رفع تداخلات، پرونده های قضایی استان در حوزه زمین کاهش قابل توجهی داشته است، عنوان کرد: طی سال گذشته استان زنجان در اجرای پروژه های کاداستر و رفع تداخلات جزو سه استان برتر کشور بوده است.
وی ضمن تشکر و قدردانی از زحمات و تلاش های مدیریت امور اراضی سازمان و تمام همکاران این مجموعه خاطر نشان کرد: مدیریت امور اراضی استان زنجان همچنین در شاخص های سه گانه حفاظت، تثبیت مالکیت و واگذاری اراضی حایز رتبه برتر کشوری شده و به عنوان نمونه کشوری انتخاب شده است.

 

 

مطالب مرتبط